Spotkanie popielgrzymkowe PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2013 15:25

W niedzielę 15.09.2013 r. zebraliśmy się na corocznym popielgrzymkowym spotkaniu. Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Św Jakuba Ap w Skaryszewie której przewodniczył proboszcz parafii ks kan dr Dariusz Skrok a homilię wygłosił ks Leszek Seweryn prefekt ze Stąporkowa. Po Eucharystii udaliśmy się  na wspólny posiłek i ognisko. Spotkanie ludzi, z którymi przebyliśmy tak długą drogę do tronu Jasnogórskiej Matki sprawiło nam wiele radości. Gościliśmi pielgrzymów z Radomia, Stąporkowa, Zaborowic i Skaryszewa.  Podczas naszego spotkania popielgrzymkowego można było odczuć, że nie jest ono już PO-, lecz PRZED pielgrzymkowe, i to nie tylko dlatego, że pojawiły się w naszym gronie zupełnie nowe twarze. Po prostu tematyka spotkania bardziej nawiązywała do kolejnej wspólnej pielgrzymki do Matki Bożej niż do wspomnień. Wspólnie spędzony czas zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

26 sierpnia Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej-swięto patronalne O. Paulinów PDF Drukuj Email
niedziela, 25 sierpnia 2013 17:23

Jeszcze nie opadł kurz po rzeszach pielgrzymich podążających z najdalszych stron Polski na Jasną Górę aby 15 sierpnia stanąć przed Cudownym Obrazem a już wczoraj i dziś weszły na wały kolejne grupy, głownie ze Śląska ale i z dalekiego Tarnowa!

26 sierpnia doroczne święto Matki Boskiej Częstochowskiej.
Ewangelia na dzisiejszy dzień to przypomnienie cudu w Kanie Galilejskiej.
Pan Jezus na prośbę swej Matki, Maryi ratuje od kompromitacji pana młodego, jego rodziców oraz starostę weselnego.
Wesele w pełni a tu kończy się wino!
Skandal, wesele bez wina!
W mikro społecznościach taki przypadek, na weselu zabrakło wina!
pamięta się przez wiele pokoleń!
Dobry gospodarz stawia na początek dobre wino.
A jak się napiją podaje gorsze.
A ty zachowałeś dobre wino przez cały czas trwania wesela!

Osiem dni dla Pana Jezusa PDF Drukuj Email
niedziela, 25 sierpnia 2013 13:59

Trzynastego sierpnia o  godz. 15.00 pod jasnogórski Szczyt wmaszerowała 35. Piesza Pielgrzymka Diec. Radomskiej. W tym roku w jej szeregach przyszło 7 tys. 133 osób. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Wierzę”.

Pielgrzymka utworzona jest z 5 kolumn: dwie radomskie, i po jednej ze Skarżyska-Kamiennej, Opoczna i Starachowic, a z kolei kolumny podzielone są na 45 grup. Pielgrzymka łączy się w całość w ostatnim dniu rano, we Mstowie koło Częstochowy, i wspólnie wchodzi na Jasną Górę. Nad całością czuwał ks. Mirosław Kszczot, a wspierało go 113 kapłanów, 51 kleryków, 11 sióstr zakonnych i 5 braci zakonnych.

W zależności skąd wychodzą poszczególne grupy, pątnicy pokonują 200-270 km w czasie 8-10 dni. Diecezjan powitał bp Henryk Tomasik, biskup radomski. Do pieszej pielgrzymki dołączyło 60 rowerzystów i 50 biegaczy.

W pielgrzymce uczestniczyli policjanci, przedstawiciele straży miejskiej, państwowej straży pożarnej, pracownicy więziennictwa, a wraz z nimi dyrektor więzienia oraz komendant straży miejskiej.  Parafia Skaryszew pielgrzymowała w grupie 1, z naszej miejscowości wyruszyło ponad 60 osób.

Zaproszenie do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę PDF Drukuj Email
wtorek, 06 sierpnia 2013 08:40

Biskup Radomski Henryk Tomasik zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Oto treść zaproszenia:

W dniu 6 sierpnia 2013 roku wyruszy na trasę do Częstochowy XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”, które przypominają nam o pielgrzymowaniu do wyznaczonego przez Stwórcę celu. Wiara nadaje sens temu pielgrzymowaniu.

Pielgrzymka, to „rekolekcje w drodze” i zarazem doskonała okazja, aby wyznawaną wiarę pogłębić i lepiej zrozumieć.

Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom oraz osobom świeckim, a szczególnie kierownikom i przewodnikom, którzy tworzyli historię Pielgrzymki. Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom, którzy przygotowują XXXV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary.

Wszystkich Drogich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, abyśmy byli wierni Chrystusowi.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

Rodzinnie na kajakach PDF Drukuj Email
środa, 26 czerwca 2013 08:26

Grupa 60 małżeństw ze Skaryszewa w weekend czerwcowy przeżywała swój dzień skupienia w Ośrodku EMAUS w Turno koło Białobrzegów. Wspólne skupienie rozpoczęli konferencją i modlitwą w której zawierzyli swoje małżeństwa Bł. Janowi Pawłowi II. Dalej udali się na spływ kajakowy rzeką Pilicą w którym uczestniczyli także dzieci pod opieką rodziców. Po spływie był czas na wspólne ognisko i zabawę. Dzień pełen wrażeń zakończyli dziękczynieniem za wspólnie spędzone chwile w gronie rodzinnym i znajomych. Po dniu pełnym wrażeń często nasuwała się refleksja o potrzebie wspólnego rodzinnego spędzania czasu bez mediów i Internetu.

Rodzinnie na kajakach