Nominacja Księdza kan. dr Dariusza Skroka PDF Drukuj Email

MŁODZIEŻ PARAFII SKARYSZEW NA SPŁYWIE KAJAKOWYM PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2013 07:34

MŁODZIEŻ PARAFII SKARYSZEW NA SPŁYWIE KAJAKOWYM

Młodzież z parafii Św. Jakuba Ap w Skaryszewie w liczbie 40 osób uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pilicą.  Pobyt w ośrodku Emaus w Turno koło Białobrzegów oraz spływy kajakowe były podsumowaniem całorocznej pracy formacyjnej. Młodzież przez cały rok regularnie uczestniczyła w spotkaniach oraz czynnie włączała się w życie parafii. Przygotowywała spotkania, nabożeństwa, uroczystości okolicznościowe, brała udział w licznych wyjazdach które ubogacały ich duchowo. Wspólnie spędzony czas, modlitwa przy relikwiach bł. Jana Pawła  oraz zmagania z nurtem rzeki był doskonałą okazją aby jeszcze lepiej sie poznać i miło spędzić czas.

Wyjazd ten nie odbył by się bez pomocy Gminy Skaryszew za co serdecznie dziękujemy.

Spływ kajakowy młodzież

Oaza Modlitwy PDF Drukuj Email
środa, 15 maja 2013 19:08

Grupa dwudziestu osób ze Skaryszew uczestniczyła w Oazie Modlitwy Dzieci Bożych w Pionkach.

Uczestnicy relacjonują :

Do Betanii przyjechało aż 111 osób, aby w ciągu październikowego weekendu przeżyć rekolekcje.

Opiekę nad tą wspaniałą gromadką sprawowali ks. Grzegorz Lipiec i s. Anna Baćmaga wraz z grupą animatorów.

Wspólnie zastanawialiśmy się jaki jest nasz stosunek do rodziców, a jaki naprawdę powinien być.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat modlitwy, a także ułożyliśmy wzorcowy plan naszego dnia,

który zawiera przede wszystkim "duże kamienie", czyli sprawy najważniejsze.

Dla nas wszystkich były to 3 wspaniałe dni poświęcone dla Boga i drugiego człowieka.

Oaza Modlitwy

WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW ZE SKARYSZEWA!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2013 20:18

WIELKI SUKCES

GIMNAZJALISTÓW

ZE SKARYSZEWA!!!

W czwartek, 18 kwietnia 2013r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala zakończenia konkursu „Santo Subito”. Jedną z jego części był papieski konkurs dla gimnazjalistów realizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jego temat brzmiał: „Jan Paweł II – droga poety i artysty”.

W tym roku po raz pierwszy wzięli udział w konkursie uczniowie Publicznego Gimnazjum w Skaryszewie. Przygotowaniem uczestników zajęła się p. Agnieszka Łagowska - nauczyciel religii. W części konkursowej wzięło udział ponad 300 uczniów z 47 szkół województwa mazowieckiego. Trzy etapy konkursu wyłoniły 10 finalistów oraz 8 laureatów.

Ciężka praca uczniów jak i zaangażowanie nauczyciela zaowocowały wielkim sukcesem. Czworo z naszych gimnazjalistów wzięło udział w etapie wojewódzkim, który odbył się 21 marca na terenie Kurii Metropolitalnej w Warszawie. Byli to: Klaudia Skalska kl. IIb, Jakub Potrząsaj kl. IIId, Angelika Lis kl. IIb, Kinga Zając kl. IIIc.

Wszyscy nasi uczniowie zostali finalistami konkursu. Otrzymali oni z rąk ks. kardynała Kazimierza Nycza oraz Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty p. Katarzyny Góralskiej pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe. Ponadto laureaci i finaliści etapu wojewódzkiego przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych otrzymują dodatkowe 13 punktów, co daje im możliwość dostania się do wymarzonej szkoły.

Uroczystą galę uświetnił swoim występem Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją p. Zofii Borkowskiej.

Wszystkim naszym finalistom: Klaudii Skalskiej, Angelice Lis, Kindze Zając, Jakubowi Potrząsajowi oraz p. Agnieszce Łagowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wycieczka ministratnów PDF Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2013 10:25

Wycieczka ministrantów oraz schli z parafii Św. Jakuba Ap w Skaryszewie

Ministranci oraz Schola z Parafia Św Jakuba Ap w liczbie 60 osób odwiedzili Stolica aby zwiedzić warszawskie ZOO, obejrzeć meczu Polonii Warszawa z GKS Bełchatów oraz poznać historię miasta.

W radosnych nastrojach ruszyliśmy by oglądać żywe egzotyczne zwierzęta znane nam dotąd jedynie z książek i opowiadań. Odwiedziliśmy dom zebr, żyraf i kangurów. Ruszyliśmy na spotkanie ze słoniami, a zaraz potem mieliśmy okazję podziwiać drapieżne zwierzęta takie jak: tygrys czy puma. Zwiedziliśmy również ptaszarnię, wyglądającą na tropikalną dżunglę, goszczącą wiele gatunków ptaków. Podobały nam się kolorowe papugi czy krajowe orły. Po tylu wrażeniach i emocjach należał nam się krótki odpoczynek.

Po odpoczynku oglądaliśmy mecz Polonii Warszawa z GKS Bełchatów. O zwycięstwie bełchatowian zadecydowała piękna bramka Kamila Wacławczyka z rzutu wolnego. Tym samym GKS wciąż utrzymuje szanse na utrzymanie wywożąc z Warszawy bezcenne trzy punkty. Natomiast Czarne Koszule notują siódmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Po zakończonym meczu każdy z uczestników wycieczki mógł osobiście porozmawiać z ulubionym piłkarzem i zrobić sobie z nim zdjęcie.

W drodze powrotnej zwiedzaliśmy zabytki i poznawaliśmy historie Warszawy. Wycieczka była nagroda za solidną służbę przy Ołtarzy Pańskim.

Składamy serdeczne podziękowania UMIG w Skaryszewie za przekazanie środków które pozwoliły finansować ten letni wypoczynek.