Główna Aktualności
Aktualności
„Szlachetna Paczka 2012” w Skaryszewie PDF Drukuj Email
piątek, 21 września 2012 12:12

Drużyna Super WOgólnopolska akcja świątecznej pomocy „Szlachetna paczka” w tym roku po raz kolejny organizowana będzie w Skaryszewie.
Inicjatywa przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym nie ma racji bytu bez wolontariuszy, którym może być każdy, kto jest pełnoletni, ma wielkie serce, zapał do pracy, jest odpowiedzialny i chce pomóc osobom potrzebującym. To oni jako drużyna są pośrednikami pomiędzy rodziną, osobą straszą, samotną lub niepełnosprawną a darczyńcą.

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRAChoć do grudnia, kiedy odbędzie się finał akcji, jest jeszcze trochę czasu, już teraz trzeba zebrać sztab wolontariuszy, którzy będą działać na terenie Skaryszewa i dołączą do „Drużyny SuperW”.
Kandydaci na wolontariuszy mogą się już rejestrować wchodząc na stronę www.superw.pl i wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 października i ich liczba jest ograniczona.
 
MŁODZIEŻ PARAFII SKARYSZEW NA SPŁYWIE KAJAKOWYM PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 20:32

Młodzież z parafii Św. Jakuba Ap w Skaryszewie w liczbie 30 osób uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pilicą.

Ten wspólny kilkudniowy pobyt w ośrodku Emaus w Turno koło Białobrzegów oraz spływy kajakowe były podsumowaniem całorocznej pracy formacyjnej. Młodzież przez cały rok regularnie uczestniczyła w spotkaniach oraz czynnie włączała się w życie parafii. Przygotowywała spotkania, nabożeństwa, uroczystości okolicznościowe, brała udział w licznych wyjazdach które ubogacały ich duchowo. Wspólnie spędzony czas oraz zmagania z nurtem rzeki był doskonałą okazją aby jeszcze lepiej sie poznać i miło spędzić czas. Ten wyjazd jak i inne nie odbyłby się bez wsparcia finansowego Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew za co składamy serdeczne podziękowania.

Spływ kajakowy

 
Biskup Stefan Siczek PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 20:32

Zmarł Stefan Siczek

 
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2012 07:48


Uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej w dniu 13 maja br. zgromadził dzieci, które przez rok pod okiem katechetów przygotowywały się do przyjęcia najważniejszego daru w swoim życiu – Jezusa Chrystusa Eucharystycznego.

W parafii Św. Jakuba Ap. przyjęcie I Komunii Świętej, odbywało się podczas Mszy Świętych o godz. 10:00 kiedy 83 dzieci przyjęło Chrystusa do swego serce.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem. Stamtąd dzieci i cała asysta liturgiczna wraz z Księdzem Proboszczem wkroczyła do kościoła.
Na początku Mszy Świętej dzieci poprosiły swoich rodziców o uroczyste błogosławieństwo w dniu przyjęcia przez nich Jezusa Eucharystycznego.
Ksiądz Proboszcz, główny celebrans Mszy św. w słowach pozdrowienia wyraził wielką radość, iż może już po raz 20 przyjmować dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w skaryszewskiej parafii. Msza św., która gromadzi dzieci, ich rodziny, dziadków oraz krewnych to niezapominanie przeżycie dla naszych najmłodszych.
Na zakończenie swoją wdzięczność Panu Jezusowi wyraziły dzieci pierwszokomunijne.

Zapraszamy do galerii

Pierwsza Komunia Święta w Skaryszewie 2012 
Apel Maryjny PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 18:21

Apel Maryjny 2012

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 21