„Szlachetna Paczka 2012” w Skaryszewie PDF Drukuj Email
piątek, 21 września 2012 12:12

Drużyna Super WOgólnopolska akcja świątecznej pomocy „Szlachetna paczka” w tym roku po raz kolejny organizowana będzie w Skaryszewie.
Inicjatywa przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym nie ma racji bytu bez wolontariuszy, którym może być każdy, kto jest pełnoletni, ma wielkie serce, zapał do pracy, jest odpowiedzialny i chce pomóc osobom potrzebującym. To oni jako drużyna są pośrednikami pomiędzy rodziną, osobą straszą, samotną lub niepełnosprawną a darczyńcą.

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRAChoć do grudnia, kiedy odbędzie się finał akcji, jest jeszcze trochę czasu, już teraz trzeba zebrać sztab wolontariuszy, którzy będą działać na terenie Skaryszewa i dołączą do „Drużyny SuperW”.
Kandydaci na wolontariuszy mogą się już rejestrować wchodząc na stronę www.superw.pl i wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 października i ich liczba jest ograniczona.

MŁODZIEŻ PARAFII SKARYSZEW NA SPŁYWIE KAJAKOWYM PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 20:32

Młodzież z parafii Św. Jakuba Ap w Skaryszewie w liczbie 30 osób uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pilicą.

Ten wspólny kilkudniowy pobyt w ośrodku Emaus w Turno koło Białobrzegów oraz spływy kajakowe były podsumowaniem całorocznej pracy formacyjnej. Młodzież przez cały rok regularnie uczestniczyła w spotkaniach oraz czynnie włączała się w życie parafii. Przygotowywała spotkania, nabożeństwa, uroczystości okolicznościowe, brała udział w licznych wyjazdach które ubogacały ich duchowo. Wspólnie spędzony czas oraz zmagania z nurtem rzeki był doskonałą okazją aby jeszcze lepiej sie poznać i miło spędzić czas. Ten wyjazd jak i inne nie odbyłby się bez wsparcia finansowego Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew za co składamy serdeczne podziękowania.

Spływ kajakowy

Biskup Stefan Siczek PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 20:32

Zmarł Stefan Siczek

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2012 07:48

Uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej w dniu 13 maja br. zgromadził dzieci, które przez rok pod okiem katechetów przygotowywały się do przyjęcia najważniejszego daru w swoim życiu – Jezusa Chrystusa Eucharystycznego.

W parafii Św. Jakuba Ap. przyjęcie I Komunii Świętej, odbywało się podczas Mszy Świętych o godz. 10:00 kiedy 83 dzieci przyjęło Chrystusa do swego serce.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem. Stamtąd dzieci i cała asysta liturgiczna wraz z Księdzem Proboszczem wkroczyła do kościoła.
Na początku Mszy Świętej dzieci poprosiły swoich rodziców o uroczyste błogosławieństwo w dniu przyjęcia przez nich Jezusa Eucharystycznego.
Ksiądz Proboszcz, główny celebrans Mszy św. w słowach pozdrowienia wyraził wielką radość, iż może już po raz 20 przyjmować dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w skaryszewskiej parafii. Msza św., która gromadzi dzieci, ich rodziny, dziadków oraz krewnych to niezapominanie przeżycie dla naszych najmłodszych.
Na zakończenie swoją wdzięczność Panu Jezusowi wyraziły dzieci pierwszokomunijne.

Pierwsza Komunia Święta w Skaryszewie 2012

Apel Maryjny PDF Drukuj Email