Główna Aktualności Osiem dni dla Pana Jezusa
Osiem dni dla Pana Jezusa PDF Drukuj Email
niedziela, 25 sierpnia 2013 13:59

Trzynastego sierpnia o  godz. 15.00 pod jasnogórski Szczyt wmaszerowała 35. Piesza Pielgrzymka Diec. Radomskiej. W tym roku w jej szeregach przyszło 7 tys. 133 osób. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Wierzę”. 

Pielgrzymka utworzona jest z 5 kolumn: dwie radomskie, i po jednej ze Skarżyska-Kamiennej, Opoczna i Starachowic, a z kolei kolumny podzielone są na 45 grup. Pielgrzymka łączy się w całość w ostatnim dniu rano, we Mstowie koło Częstochowy, i wspólnie wchodzi na Jasną Górę. Nad całością czuwał ks. Mirosław Kszczot, a wspierało go 113 kapłanów, 51 kleryków, 11 sióstr zakonnych i 5 braci zakonnych. 

W zależności skąd wychodzą poszczególne grupy, pątnicy pokonują 200-270 km w czasie 8-10 dni. Diecezjan powitał bp Henryk Tomasik, biskup radomski. Do pieszej pielgrzymki dołączyło 60 rowerzystów i 50 biegaczy. 

W pielgrzymce uczestniczyli policjanci, przedstawiciele straży miejskiej, państwowej straży pożarnej, pracownicy więziennictwa, a wraz z nimi dyrektor więzienia oraz komendant straży miejskiej.  Parafia Skaryszew pielgrzymowała w grupie 1, z naszej miejscowości wyruszyło ponad 60 osób.