Główna Aktualności Zaproszenie do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
Zaproszenie do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę PDF Drukuj Email
wtorek, 06 sierpnia 2013 08:40

Biskup Radomski Henryk Tomasik zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Oto treść zaproszenia:

W dniu 6 sierpnia 2013 roku wyruszy na trasę do Częstochowy XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”, które przypominają nam o pielgrzymowaniu do wyznaczonego przez Stwórcę celu. Wiara nadaje sens temu pielgrzymowaniu.

Pielgrzymka, to „rekolekcje w drodze” i zarazem doskonała okazja, aby wyznawaną wiarę pogłębić i lepiej zrozumieć.

Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom oraz osobom świeckim, a szczególnie kierownikom i przewodnikom, którzy tworzyli historię Pielgrzymki. Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom, którzy przygotowują XXXV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary.

Wszystkich Drogich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, abyśmy byli wierni Chrystusowi.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski