Główna Wideo
Filmy
Piesza pielgrzymka do Częstochowy 2012 PDF Drukuj Email

Kolejna piesza pielgrzymka przeszła już do historii, a my ciągle ją mamy w pamięci. I kiedy myślimy o przyszłych wakacjach, marzymy o tym, by w sierpniu znów udać się do Częstochowy.

Jest to dla każdego ogromne przeżycie. To cudowne rekolekcje w drodze. Można tam poznać brata czy siostrę idących obok, ale przede wszystkim poznać siebie. Zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad własnym życiem. Pomyśleć, co jest dobre, a co złe i co należałoby zmienić.


Dziś bardzo często wracam pamięcią do tych dni, gdy np. po jakimś długim i męczącym odcinku wchodziliśmy, czasem przemoczeni od deszczu, do kościoła i wtedy....kolana same się uginały i modlitwa płynęła z ust. Były to zwykłe, proste słowa, ale miały ogromną wartość.


A gdy już w ostatnim dniu osiągnie się cel pielgrzymowania, łzy same płyną do oczu, a w głowie pojawia się myśl: Jeśli będziesz szedł wytrwale to na Jasnej Górze, w Jej obliczu ujrzysz Boga znak. I wszystko co wydawało się niemożliwe, staje się możliwe... I nabiera się ogromnej siły trwając przed wizerunkiem Częstochowskiej Pani. I jesteś szczęśliwy! I nie umiesz swej wdzięczności wyrazić słowami i jest to naprawdę cudowne. I za to wszystko niech będzie ...

CHWAŁA PANU!

Kolejna pielgrzymka już w sierpniu, daj sobie szansę bliżej zaprzyjaźnić się z Chrystusem i zapraszamy do Jedyneczki z którą pielgrzymuje Skaryszew ...

 
Mecz ministrantów PDF Drukuj Email

30 listopada ministranci z Parafii Św. Jakuba Ap rozegrali mecz z ministrantami z Parafii NSJ w Skarżysku Kamienna. Emocje jakie towarzyszyły spotkaniu można porównać do tego co działo się na stadionie narodowym podczas niedawno zakończonych mistrzostw Euro 2012. W podstawowym składzie nasza Parafię reprezentowali ministranci którzy sumiennie wypełniali w ostatnim miesiącu swe obowiązki, tj. czytali i śpiewali lekcję mszalną oraz pamiętali o swoim dyżurze i cotygodniowych spotkaniach ministranckich .

Przypominamy że zbiórki dla ministrantów są w każdy piątek o godzinie 17.00 . Sala sportowa  dla ministrantów ze Szkoły Podstawowej w piątki od godziny 19.00 - 21.00. Sala sportowa dla ministrantów, oazy i młodzieży z Gimnazjum i Szkoły Średniej w każdą sobotę w godzinach od 19.00 - 21.00.

Zachęcamy do sumiennego wypełniana swoich ministranckich obowiązków, czekają nas w tym roku jeszcze mecze z Odechowem i Radomiem . Króluj nam Chryste ...


 
Św Mikołaj Skaryszew 6 XII 2012r PDF Drukuj Email


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2